Рекоа за… етиката и моралот
Објавено на од во луѓе и компании
 

Rekoa za 912Да се води успешен бизнис, меѓу другото, значи и своите клиенти и вработени да ги правите среќни. Водење на чесен бизнис е една од одликите на најголемите претприемачи на сите времиња.

 


Mark Tven 912 WEBИзбегнувајте луѓе што ги минираат вашите амбиции. Малите луѓе секогаш го прават тоа, но големите луѓе ќе направат да помислите дека и вие може да станете големи.

Марк Твен
американски писател


Rajan Fritas 912 WEBВашата репутација е поважна од заработката, а интегритетот е повреден од вашата кариера.

Рајан Фритас
ко-основач на About.me


Buker Vasington 912 WEBПоврзувајте се со луѓе со добар квалитет, затоа што е подобро да сте сами одошто во лошо друштво.

Букер Вашингтон
автор и едукатор од САД


Voren Bafet 912 WEBТребаат 20 години за да изградите репутација, а само пет минути да ја уништите. Ако го земете ова предвид, ќе размислите како се однесувате понатаму.

Ворен Бафет
американски инвеститор и милијардер


Ivon Shunar 912 WEBКако ќе се искачиш на една планина е поважно одошто да стигнеш на врвот.

Ивон Шунар
основач на Patagonia


Brajan Trajsi 912 WEBЛепилото што ги држи цврсто сите врски, вклучително и врската помеѓу лидерот и неговите луѓе е довербата, а довербата е базирана на интегритет.

Брајан Трејси
американски мотивациски говорник и автор


 

 

 

 


Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×