Рекоа за…парите
Објавено на од во луѓе и компании
happy businessman with heap of moneyВелат дека љубовта е поважна од парите, ама сте пробале ли да ги платите сметките со прегратка? Парите некои ги дефинираат како нужно зло, други пак како нужна потреба, исто како кислородот. Да видиме што рекле неколку големи личности од  светската јавна сцена на оваа тема.

 


Vudi Alen WEB 916Парите се подобри од немаштијата, ако не друго, заради финансиски причини.

Вуди Ален
американски режисер


Jackie Mason WEB 916Парите не се најважната работа во светот. Љубовта е. За среќа, јас ги љубам парите.

Џеки Мејсон
американски комичар


robin_williams WEB 916Кокаинот е начинот на кој што Господ ти кажува дека заработуваш премногу пари.

Робин Вилијамс
американски актер


Aristotel Onazis WEB 916Ако не постоеја жените, тогаш сите пари на светот ќе немаа значење.

Аристотел Оназис
милијардер


J P Geti WEB 916Ако и должиш на банката 100 долари тоа е твој проблем. Ако и должиш 100 милиони, тогаш е нејзин проблем.

Џ. П. Гети
американски индустријалист


Morton Shulman WEB 916За да заработиш милион, почни со 900 илјади.

Мортон Шулман
канадски бизнисмен и политичар


 

 

 

 

 

 


Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×