Рекоа за… проблемите
Објавено на од во луѓе и компании
Businessman ThinkingПовеќето проблеми во животот се заради две причини: делуваме без да размислиме или пак, мислиме многу без да делуваме, рекол некој паметен. Проблеми има секој, но тие не се главниот “проблем“, туку каков е нашиот став за нив.

 


Edvard De Bono 914 WEB 01Проблемите не се решаваат само со отстранување на причината, туку и со наоѓање начин да се оди напред и покрај тоа што причината останала.

Едвар де Боно
мотивациски автор и лекар


dizni 914 WEBБи рекол дека најголем проблем целиот мој живот беа парите. Требаше многу пари за овие соништа да станат стварност.

Волт Дизни
американски аниматор


HENRY-KISSINGER 914 WEBСекој успех е само купување билет за влегување во уште потежок проблем.

Хенри Кисинчер
американски политичар и дипломат


Abraham Maslou 914 WEBАко единствена алатка што ја имаш е чеканот, тогаш секој проблем ќе го гледаш како клинец.

Абрахам Маслоу
американски психолог и автор


Bob Parsons 914 WEBНие сме несовршени суштества во многу несовршен свет, може да сметаме само на тоа дека работите ќе тргнат на лошо, и дека секој од нас ќе има проблеми.“

Боб Парсонс
американски интернет претприемач


Rudi Juliani 914 WEBКога ќе се конфронтираш со проблемот всушност почнуваш да го решаваш.

Руди Џулијани
поранешен градоначалник на Њујок


Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×