Рекоа за… Стартапи
Објавено на од во луѓе и компании
Strtup 909 WEBЗборов стартап во последно е многу популарен. Како и да се дефинира, почнувањето на нов бизнис е секогаш ризичен потег. Она што е клучно кај стартапите е дека мора да таргетира или нуди решение за некоја потреба или проблем кој веќе постои. Тоа е тоа што го гарантира успехот. Еве што е клучно за успешен стартап според неколку претприемачи кои веќе развиле и управуваат со стартап бизниси.

 


Tumblr's 2014 Year In Review PartyСекој стартап треба да се однесува на некоја вистинска потреба или проблем кои веќе постојат во светот. Ако направите решение на некој проблем кој многу луѓе го имаат, тогаш е многу лесно вашиот производ да го продадете секаде во светот.

Кевин Систром
Instagram


Silberman Ben WEBАко Google може да не научи нешто, тоа е дека малите идеи можат да станат навистина големи.

Бен Силберман
Pinterest


Tumblr's 2014 Year In Review PartyАко не правите грешки, тоа значи дека не носите никакви одлуки.

Кетрин Кук
MyYearbook


Zukenberg WEB 909Најголемиот ризик е да не преземаш никаков ризик…Во свет кој се менува многу брзо, единствената стратегијата која ви гарантра неуспех е воопшто да не преземате ризик.

Марк Закерберг
Facebook


Tumblr's 2014 Year In Review PartyДа се раководи стартап е како јадење на стакло. Само што почнува да ви се допаѓа вкусот на вашата сопствена крв.

Шон Паркер
Napster


Tumblr's 2014 Year In Review PartyИма многу богати луѓе во светот. Има многу малку луѓе кои имаат привилегија да иновираат работи кои милијарди луѓе ги користат.

Дејвид Карп
Tumblr

 

 

 

 

 


Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×