Рекоа за…владата
Објавено на од во луѓе и компании
DECLARACIONES TRAS LA CUMBRE ENTRE NETANYAHU, OBAMA, ABBAS, ABDULLAH II Y MUBARAKЌе има влада, ќе нема влада…ќе го даде мандатот, нема да го даде мандатот… Додека сите сме преокупирани со политичката неизвесност на Македонија, поделени до коска на патриоти и предавници, да видиме што големите светски умови  низ историјата кажале на овие теми.

 


Mark Twen WEB 915Патриотизам е да ја поддржуваш својата земја цело време, а владата кога ќе го заслужи тоа.

Марк Твен
американски писател


Regan WEB 915Најстрашните зборови во англискиот јазик се: Јас сум од владата и тука сум да помогнам.

Роналд Реган
поранешен претседател на САД


Vil Rogers WEB 915Јас не правам шеги. Само ја следам владата и известувам за фактите.

Вил Роџерс
американски актер и хуморист


Fridman WEB 915Ако ја ставите федералната влада да биде одговорна за пустината Сахара, за 5 години таму ќе има недостиг на песок.

Милтон Фридман
американски економист и нобеловец


Tacer WEB 915Секое семејство треба да има право откако ќе плати данок да ги троши своите пари како што сака, а не како што владата диктира. Да им овозможиме избор на луѓето.

Маргарет Тачер
поранешна британска премиерка


Norkvist WEB 915Треба да се намали обемот на владиното трошење, а не фокусот да биде на дефицитот. Дефицитот е само симптом на болеста.

Гровер Норквист
американски политички активист


 

 

 

 

 

 


Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×