РКЕ ќе разгледа предлог одлуки за издавање привремени лиценци за МХЕЦ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на РепубликаСеверна  Македонија денеска ќе одржи подготвителна седница.

rke

На седницата ќе бидат разгледани  Предлог – одлука за издавање привремена лиценца за вршење енергетска дејност производство на електрична енергија од мала хидроцентрала  МХЕЦ “Тополка”, Предлог – Одлука за издавање привремена лиценца за вршење енергетска дејност производство на електрична енергија од мала хидроцентрала  МХЕЦ “Крапска”  и Предлог – одлука за издавање лиценца за вршење енергетска дејност снабдување со електрична енергија, на Друштвото за трговија и услуги ФЛОУ ПАУЕР ДООЕЛ Скопје.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×