Роберт Левандовски постигна 5 гола за Bayern Munich против Wolfsburg за само 9 минути!
Објавено на од во Спорт

Феноменален е резултатот како и головите кои ги постигна напаѓачот на Баерн Минхен на мечот против Леверкузен. Головите се постигнати во периодот од 51-та до 60-тата минута од вчерашниот натпревар. Историјата на современиот фудбал не памети ваков резултат од поединец на еден регуларен натпревар од државно првенство.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×