Рубио за Трамп: Да нема наследство, Трамп сега би продавал часовници!
Објавено на од во Политика

„Да не наследил 200 милиони долари, знаете ли каде би бил Трамп? Би продавал часовници на Менхетан“. Ова го изјави кандидатот за претседател од републиканците, Марко Рубио во синоќешната дебата меѓу тројцата кандидат од оваа партија.

Како што наведува BBC, тоа значи дека републиканските кандидати сфатиле дека Доналд Трамп навистина би можел да победи, но прашањето е дали ова го сфатија прекасно.

Donald TrampНа дебатата вчера, повеќе од два часа Рубио и Тед Круз жестоко го напаѓаа мултимилијардерот Трамп.

Освен за наследството, тој беше напаѓан и за лицемерство, недостатокот на детали во ведењето на неговите политики и преголемото самофалење.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×