САД: Русија сѐ подобро нѐ шпионира од воздухот
Објавено на од во Политика

„Русија по пат на напредна техничка технологија има можност подобро да ја следи територијата на САД и другите земји“, предупредува американската Команда на воздушни сили, јавува српски Вести онлајн.

Раководителот на Командата, Сесил Хени тврди дека руската авијација го зголемила квалитетот на надгледувањето а пак Договорот за отворено небо, и овозможува на Москва да оствари подобар увид во воените дејствија на САД.

Тој во американскиот Конгрес пренесе загриженост до Пентагон поради зголемените руски извиднички моќи.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×