Саем на градежништво од 1 до 15 март
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Од 1-ти до 5-ти март 2016 на Скопски саем ќе се одржи саемот на градежништво – тринаесети по ред меѓународен бизнис настан за градежништво, градежни материјали и градежна механизација.Во рамките на Саемот на градежништво , во Метрополис Арена по шести пат ќе се одржи и Саемот за недвижности и инвестиции RealExpo.

На манифестацијата ќе се нудат и продаваат производи и услуги за работа, одржување, модернизирање, реновирање и опремување објекти и имоти и ќе привлече експерти од областа на градежната индустрија кои ќе дискутираат и склучуваат зделки во кои ќе ги вклучуваат и новите трендови во градежништвото.

Бројот на изложувачи и оваа година ја достигна бројката од 100 директни компании, респоредени во три саемски хали.

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×