Samsung Galaxy S7 Edge е прогласен за најдобар телефон на 2016
Објавено на од во hi-tech & business

Samsung Galaxy S7 Edge е прогласен за најдобар смартфон на 2016 година, на актуелниот саем за технологија Mobile World Congress во Барселона.

За титулата во конкуренција беа уште Apple iPhone 7 Plus, Google Pixel XL, Huawei P9 и Moto Z.

„Почестени сме што е препознаен нашиот квалитет на изработка, во дизајнот и во иновативноста. Оваа награда сведочи за нашата трајна потрага за перфекционизам, додека настојуваме да ги надминеме очекувањата на купувачите со револуционерна мобилна технологија“, изјави потпретседателот на Samsung, Јунхо Парк.

Oд Samsung најавија дека нивниот нов флегшип, Galaxy S8, ќе ја има премиерата на 29 март, во Њујорк и во Лондон.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×