Samsung го претстави Gear VR, за прегледување на интернет во виртуелна стварност
Објавено на од во hi-tech & business

Јужнокорејски Samsung го претстави Internet for Gear VR, системот што би требало да овозможи прегледување на интернет во виртуелната стварност. Корисниците на смартфоните од линиите на Samsung, Galaxy S6, Note 4 и 5, во комбинација со уредот Gear VR, ќе можат да испробаат прегледување на интернет во виртуелната стварност, а соодветната апликација ќе поддржува видео содржини базирани на HTML5, како и 3D streaming и содржини снимени од 360 степени. Корисниците ќе можат да пребаруваат и да коментираат на интернет, користејќи гласовно внесување или тастатура во режимот Gaze Mode, кој овозможува „кликање“ без користење на рацете, односно, бара само да погледнете во знакот што сакате да го притиснете.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×