СДСМ: Груевски се плаши од една изборна единица зашто му се растура шемата за крадење избори
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Стабилна влада се обезбедува на слободни, фер и регуларни избори, одговорија од СДСМ на предлогот на премиерот Никола Груевски, победникот на изборите да добие 17 дополнителни пратенички места за да се обезбеди стабилна влада

„Никола Груевски нека им признае на граѓаните и на јавноста зошто се плаши од барањето, што го поддржаа и СДСМ, и останатите политички партии, Македонија да биде една изборна единица. Можеби, дека му се растура шемата на крадење избори?! Што нема да измисли Груевски откако е фатен со рацете во избирачките кутии“, стои во соопштението на СДСМ по поводот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×