СДСМ: Одлуката на Уставен е признание за изборните измами на власта
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

„ Со одлуката на петте партиски послушници на ВМРО ДПМНЕ во Уставниот суд, Никола Груевски ја призна вината на своите најблиски соработници. Изборните грабежи и партизираните институции беа главните причини за политичката криза. Највисоките претставници на партијата на власта се веќе осомничени за злосторничко здружување и изборна измама. Тоа е потврдено и до Специјалното обвинителство“. Ова денес го објави портпаролот на СДСМ и по одлуката на Уставниот суд.

Според Шилегов очигледно било дека дека од врвот на ВМРО ДПМНЕ биле добро запознаени зошто се покренати постапките до СЈО, па оттаму треба да се извлече заклучокот за намерата на Уставниот суд со ваквата одлука.

Портпаролот на СДСМ го повика Груевски да се изјасни дали е тоа правено по негов налог, напоменувајќи дека Груевски се плашел од правдата.

 

One thought on “СДСМ: Одлуката на Уставен е признание за изборните измами на власта

  1. Kako citatel od USA, me zacuduva shto sekoja vest koja ne e spored zelbite na SDSM e VMRO-vska. Pa dobro be lugje, imate li vie malku prostor vo glavite za da razberete deka ima i poinakvi mislenja otkolku vashite i deka ne znaci deka tie mislenja se protiv SDSM. Pa spored informaciite SDSM bila na isto ramnishte so VMRO vo 2009 koga stanuva zbor za ovlastuvanjata na Predsedatelot. Pa bidete poshteni pred sebe i setete se deka vashiot lider Zaev e aboliciran od Predsedatel. Ispagja deka sekoja ulica koja ne se slozuva neshto, treba toa da se menuva. Sakam da gi prasham SDSM, dali VMRO napravila neshto dobro shto zasluzuva pofalba od SDSM? I drugo prashanje za VMRO, dali SDSM napravila neshto shto zasluzuva pofalba od VMRO?

Напиши одговор на David Откажи одговор

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×