Се зголемува цената на горивата во Македонија?
Објавено на од во Економија

Барел сурова нафта на лондонската берза е поскап за околу 3 долари и повторно е над границата од 60 долари. 

benzinska

По серијата намалувања на малопродажните цени на нафтените деривати од страна на Регулаторната комисија во земјава, движењето на цената на суровата нафта на берзата во Лондон, најавува дека од следната недела најверојатно ќе возиме на поскапо гориво. 

Цените се креираа во вторникот, 8-ми Јануари, со кои барел сурова нафта на лондонската берза е поскап за околу 3 долари и повторно е над границата од 60 долари. 

Во такви услови може да се очекува благо зголемување на малопродажните цени, кои не треба да биде изненадување ако се зголемат за околу денар до денар и половина по литар.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×