Шер Ванг: Претприемачите мора постојано да учат и да се развиваат
Објавено на од во ЛИДЕРИ

Cher_Wang_27DEC11_052-1.0.0Шер Ванг
ко-основач и претседател на корпорацијата HTC

Шер Ванг важи за една од најмоќните жени во светот на технологијата. Таа е позната како ко-основач на корпорацијата HTC, која во 1997 година ја основаа заедно со нејзиниот сопруг, а денес компанијата е меѓу најголемите производители на паметни телефони во светот. Секој шести телефон кој се продава во САД е произведен од HTC. Ванг е родена во Тајван, а студиите ги завршува во САД. Од страна на американскиот магазин Forbes е рангирана на 54 место на листата на најмоќни жени во светот, а денес заедно со нејзиниот сопруг се меѓу најбогатите луѓе во Тајван, со богатство кое се проценува над 850 милиони долари. HTC, која важи за компанија која е фокусирана на иновативни производи, неодамна објави дека ќе го лансира првиот блокчеин паметен телефон.
Еве некои нејзини ставови и изјави за водењето на успешен бизнис во технолошкиот свет.

Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×