СЈО напладне ќе одржи прес-конференција
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Специјалното јавно обвинителство, денеска, во 12 часот, ќе одржи прес-конференција. Во соопштението нема информација за поводот.

Последен пат СЈО одржа прес-конференција на 18 ноември, кога го објави случајот „Таргет“, во кој откри дека 5.817 телефонски броеви биле незаконски (без судски налог) прислушувани од Управата за безбедност и контраразузнавање во периодот од 2008 до 2015 година.

Најнови случаи на СЈО се „Тенк“ и „Тарифа“, што не беа објавени на прес-конференција, туку со соопштение за медиуми.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×