Скоро 70% од Турците се плашат од Ердоган
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Безмалку 70% од Турците чувствуваат страв од турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, објави весникот Hürriyet, повикувајќи се на анкета спроведена од агенцијата Gezici.

Според анкетата, 68,5% од испитаниците се изјасниле дека се плашат од Ердоган, додека процентот на оние кои не чувстуваат страв од шефот на државата изнасува 25,5%.

„Тоа значи дека двајца од тројца турски граѓани чувствуваат страв од Ердоган. Ако прашате некој Французин дали се плаши од претседателот Франсоа Оланд, најверојатно ќе ви одговри: „не го разбирам прашањето“, наведува Hürriyet.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×