Славко Пројкоски е новиот Претседател на Одборот на директори на АмЧам Македонија
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

slavkoСлавко Пројкоски, Главен финансов менаџер на Македонски Телеком АД – Скопје е новиот Претседател на Одборот на директори на Американската стопанска комора во Македонија (АмЧам Македонија). Г. Пројкоски е член на Одборот на директори од септември 2014 година и претходно ја вршеше функцијата на Секретар/Благајник, соопштуваат од Американската стопанска комора во Македонија (АмЧам Македонија).

Славко Пројкоски, како што пишува во соопштението, доаѓа на местото на Мирослав Марчев, Директор за даноци и правни услуги во ПрајсвотерхаусКуперс Скопје, кој беше на оваа позиција од септември 2014 година.

На состанокот покрај г. Пројкоски беа избрани и:

•             Емре Козлу, Генерален директор, Филип Морис –ТКП Скопје за прв Потпретседател; и

•             Борка Петровска, Менаџер на администрација, Фени индустри за втор Потпретседател;

Мандатот на Претседателот на Одборот на директори и на останатите новоизбрани членови е една година со право на повторен избор.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×