Сноуден, Аманпур и Варуфакис во септември на форум во Атина
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Едвард Сноуден, главниот меѓународен дописник на CNN Кристијан Аманпур и грчкиот поранешен министер за финансии Јанис Варуфакис се дел од говорниците на Форумот за демократија кој ќе се одржи во септември оваа година во Атина, објавуваат организаторите од „New York Times International”.

Според агендата главни тема на настанот ќе бидат миграцијата, угнетувачката политика, демократија и бизнис, а закажаниот термин е до 14-ти до 18 септември.

Меѓу останатите учесници се и израелскиот политичар Натан Шарански, кинескиот професор по економија Јашенг Хуанг, поранешниот италијански премиер Марио Монти како и американскиот економист Пол Кругман.

 

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×