Собраниска седница во 23:30. Избори на 5 јуни со претходно регулирани медиуми!?
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

„СДСМ прифаќа избори на 5 јуни ,а ВМРО ДПМНЕ предлозите на Ванхауте за регулација на медиумите“, најверојатно ова е компромисот кој го издејствуваат тројцата европарламентарци после целодневните преговори околу датумот на претстојните парламентарни избори.

Иако се уште нема официјална потврда скоро е сигурно дека вечерва ќе се донесе одлука за отповикување на самораспуштањето на Собранието.

Според последните информации, Собранието на Република Македонија ќе одржи седница во 23.30 часот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×