СПА – ЦЕНТРИТЕ ОСВЕН ЗА УЖИВАЊЕ, СЕ ДОБРИ И ЗА ЗДРАВЈЕТО
Објавено на од во lifestyle
Hotel-russiaПостојат многу причини за посета на Спа центар. Покрај уживање, една од главните причини за да одвоите време за спа е и ослободување од стрес и подобрување на здравствената состојба. Општо познато е дека стресот и нервозата можат да предизвикаат лоша здравствена состојба. Иако повеќето луѓе спа центрите ги доживуваат како луксуз, место за уживање, тие обезбедуваат многубројни позитивни ефекти врз здравјето на луѓето. Спа центарот во Хотел Руссиа веќе година дена се труди да го смени мислењето со тоа што во своите услуги покрај релакс масажи нуди и целосни медицински третмани.

 

Во првата година од работењето, 40 000 лица го искусиле непроценливото уживање во Спа центарот Анне Семонинво хотел Руссиа, дел од истоимениот реномиран францускиот бренд, основоположник на  спа – концептот на светско нивo. Центарот содржи внатрешен базен, руска сауна, инфра црвена сауна, финска сауна, парна бања, турска бања-  Хамам, хидромасажа, топлотни кревети и соби за третмани и масажи и сето тоа надополнето со непроценливо знаење и вештина на вработените. Тимот во Анне Семонинсе одликува со професионализам, искуство и секојдневно применување на најдобрите светски масажи и третмани при тоа со користење на врвна медицинска козметика од истоимениот бренд која овозможува единствено уживање.

За врвниот квалитет, професионалната услуга и високите стандарди на Спа центарот Анне Семонин говори и наградата за најдобар СПА на Балканот.

Не дозволување стресот кој го носи брзото темпо на животот, проблемите, секојдневни обврски и брзиот биоритам да владее со Вашиот живот. Дозволете си кратко бегство од обврските и искористете ги благодетите кои ги нуди Спа центарот Анне Семонин.

 

 

 


Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×