СПЕЦИЈАЛЕН ПРИЛОГ ВО МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ: МОЌНИТЕ ЖЕНИ ВО БИЗНИСОТ
Објавено на од во Сите вести
Моќните жени во бизнисот
Кои се најмоќните жени во македонскиот бизнис?

10 најмоќни жени во светскиот бизнис

INTERVIEW
Борка Петровска
менаџер на администрација во Фени Индустри
Анастазија Илкачева
менаџер на Нова Логистик и менаџер на Логистика во Фени Индустри
Зорица Ставрова
менаџер на финансии, комерција и администрација, Нова Рефрактори, Пехчево
Бизнисот има голема корист од учеството на жените во топ менаџментот

INTERVIEW
Емилија Зографска
менаџер на Одделот за односи со јавност во ОНЕ
Времето за патетика е поминато  Жената одамна не е само украс во домот ниту пак на работното место

INTERVIEW
Искра Ветаџокоскa-Муцунска
менаџер и косопственик на Виталиа
Вербата во сопствените идеи е универзален елемент за успешност

АНАЛИЗА
Зошто е добро да се има жени во управните одбори?
Компаниите со жени менаџери прават поголеми профити

INTERVIEW
Јованка Јолеска Поповска
Генерален директор на Прокредит банка
Успехот не се мери само според тоа колку цифри има профитот

INTERVIEW
Искра Малинковска
сопственик на ЛУКС
Тајната на секој успех е во искрените намери!

ИСТРАЖУВАЊЕ
Што најмногу влијае дали жените да почнат бизнис?
Да се биде сам свој газда најголем мотив на македонските жени за почеток со бизнис

INTERVIEW
Катерина Бошевска
генерален директор на EOS Матрих
Деловната жена во Македонија е почитувана и ужива рамноправност со мажите!

INTERVIEW
д-р Драгана Д. Чифлиганец
извршен директор на Адора инженеринг
Постојано трагам по нови знаења и предизвици

INTERVIEW
Емилија Матеска
управител на Експертс
За успех во бизнисот мора да се има амбиција, цел и визија

INTERVIEW
Венера Крлиу-Ханџиски
главен оперативен директор на Американ колеџ Скопје
Клучот на успехот се наоѓа во упорноста и снаодливоста!

ЕВН – компанија со машка цврстина и со женска упорност и посветеност
ЕВН – квалитетот на луѓето е највисок приоритет

INTERVIEW
Маја Цветанова
маркетинг менаџер во Макпрогрес
Небитно e дали сте жена или маж, битно е дали сте професионалец!

INTERVIEW
Валентина Тасева
директор на Семос Едукација
Ајде да зборуваме бизнис – етично и морално

INTERVIEW
Христина Фуна
косопственик на СИНПЕКС Битола
Најмоќните позиции најчесто се во машки раце. Но, жените доаѓаат!

INTERVIEW
Александра Дилевска Симова
директор на Публицис Македонија
Жените за разлика од мажите имаат инклузивен стил на менаџирање и лидерство

INTERVIEW
Соња Дамјановска
генерален менаџер на Kreativa.ink
Во овој суров машки свет, водењето бизнис е арена само за големи момци и девојки!

INTERVIEW
Вилма Учета- Дузлевска
генерален директор на Кроациа Осигурување- Живот
Секој поединец може да го достигне успехот само ако е фокусиран да го види на хоризонтот!

INTERVIEW
м-р Ирена Чаушевска
основач на првиот акцелератор Њу Менс Бизнис
Мојата визија за Македонија е да прерасне во дестинација за развивање на производи со глобален потенцијал!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×