Србија денеска отвора две нови поглавја во преговорите со ЕУ
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Србија денеска отвора две нови поглавја во пристапните преговори со Европската унија и така ќе има осум отворени и две привремено затворени поглавја на својот пат кон членство во Унија.

Поглавјата 20 и 26 ќе бидат отворени, при што второто веднаш привремено ќе биде затворено на петтата меѓувладина конференција во Брисел. Поглавјето 20 се однесува на претприемништвото и на индустриската политика, а 26 на културата и на образованието.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×