Србија го покани во посета Барак Обама
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Српските власти упатиле официјална покана до претседателот на САД Барак Обама да дојде во посета на Србија.

Ова вчера го потврди и претседателот на Србија Томислав Николиќ.
Николиќ за РТС изјави дека претседателот Обама најверојатно нема да дојде само во посета на Србија, туку би ја посетил земјата како дел од поширока европска турнеја.

Тој истакнал дека постои желба во Србија за посета од страна на Обама и дека официјалното барање е испратено преку амбасадата на САД во Белград.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×