Србија ќе извезува ракија вредна милион долари во Кина
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Српската дестилерија „Зариќ“ и кинеската компанија „Голден деj“ денеска потпишаа договор вреден 1 милион американски долари за извоз на српска ракија во Кина, а беше потпишан договор за соработка на Меѓународниот кинески саем за трговија и инвестиции ЦИФИТ 2019 во Сјамен, во кинеската провинција Фуџијан .
ракијаНа потпишувањето на договорот присуствуваше министерот за рударство и енергетика, Александар Антиќ, како член на српската делегација на ЦИФИТ, кој остварената соработка помеѓу српската и кинеската компанија ја оцени како одлична вест, особено за српските бизнисмени вклучени во прехранбената индустрија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×