Средба Груевски-Ахмети – официјално, без разговори за влада
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на ДУИ , Никола Груевски и Али Ахмети, денеска оствариле средба на која акцентот во разговорите бил ставен на две точки, и тоа анализа на резултатите од изборите одржани на 11 декември, кои беа оценети како слободни, фер и демократски, како и анализа на актуелната политичка состојба.

Двајцата лидери размениле мислења за актуелната политичка ситуација по изборите и за претстојните предизвици на тој план, соопштија од двете партии.

Груевски, кој мандатот од претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов, го доби на 9 јануари, има рок до 29 месецов да се обидува да сотави влада.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×