Станбен кредит од „УНИБанка“ со 3,95% фиксна годишна каматна стапка
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

УНИ станбенСакате да купите стан или куќа? Сакате да го реновирате вашиот имот? „УНИБанка” нуди на пазарот нови атрактивни услови за станбен кредити за физички лица. Со понудата „Нов дом” банката на своите клиенти им нуди одлични услови и можност релаксирано да инвестираат во својот нов дом. Станбениот кредит е со фиксна каматна стапка од 3,95% за првите пет години за сите клиенти со редовни месечни приходи од над 10.000 денари. По завршување на петата година од отплата на кредитот каматната стапка е варијабилна.

Станбениот кредит „Нов дом” на „УНИБанка“ им нуди сигурност и спокојност на клиентите при планирањето на нивниот буџет, како и опција за рефинансирање на кредити од други финансиски институции. Кредитот се дава без дополнителни трошоци за проценка на имот, освен првата година.

По барање на клиентот, Банката нуди бесплатно мобилно банкарство, кредитна картичка и дозволено пречекорување на сметка. Максималниот рок за исплата на кредитот е 30 години. Предмет на заемот е купување имот, но и реновирање и преуредување.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×