Стартап фестивал на 4 септември во Охрид
Објавено на од во Start-up
Стартап настан ќе се одржи на 4 септември на охридската плажа Лагадин. Startup Festival претставува еднодневен настан кој ќе се одржува под мотото: Startups from dusk till dawn, под капата на организаторите на Стартап Викенд Скопје, Startup Grind Skopje,Силикон Дринкабоут Скопје и Coffice.

“Овој настан ветува забава и дружење, интересна и корисна презентација од страна на основачот на македонскиот стартап WeLrn, ПетарНиновски, кој е меѓу првите стартапи кои успешно затвори инвестиција со македонските бизнис ангели, можност за вмрежување и запознавање со други македонски стартапи и стартап ентузијасти, инвеститори, ментори и сл.“, велат организаторите.

Настанот започнува во 20ч. и ќе трае до ранните утрински часови, збогатен со забава, убава музика и прекрасно друштво во стартапски стил.  Детали во врска со настанот може  да се добијат  на веб страницата: http://www.startupfestival.foundedin.mk/

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×