Стартап Македонија ја отвори првата дигитална платформа за регистрација на стартапи
Објавено на од во Економија
Стартап Македонија, организацијата која ја обединува стартап заедницата во земјава, ги повикува сите стартап компании да се регистрираат на првата дигитална стартап платформата https://app.startupmacedonia.mk/, која има за целда ги собере сите информации поврзани со стартапите во Македонија во една дата база.
стартап македонијаСо ваквата регистрација стартап компанијата станува видлива за постојните инвеститори, акцелератори, организации и сл., т.е за потенцијална поддршка на иновативни идеи.
Постапката е едноставна, се внесува е-маилот, а потоа на регистрационата страна се бараат неколку основни податоци за стартап компанијата и со тоа влегуваат во единствениот регистар на стартап компании во земјава.
Во сите земји со развиена стартап сцена постоат вакви регистри и служат како клучен извор на информации за овој сегмент од економијата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×