Стевче Кузмановски: ПРОКРЕДИТ БАНКА – БАНКА ПАРТНЕР ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА
Објавено на од во СПЕЦИЈАЛЕН ПРИЛОГ

09092016-060Стевче Кузмановски
директор на Бизнис Сектор во ПроКредит Банка

Финансиската поддршка за претпријатијата ја прилагодуваме согласно потребите на секое претпријатие одделно

 

Како специјализирана банка за мали и средни претпријатија, една од клучните стратешки определби на ПроКредит Банка е комплетна банкарска услуга за бизнис заедницата. Kои фактори се клучни за успешно остварување на Вашата стратегија и соработка со развојно ориентираните претпријатија во земјата?
Долгогодишната соработка и довербата која клиентите ја имаат во ПроКредит Банка е од големо значење за нас и токму поради истата причина професионалната и специјализирана услуга за малите и средни претпријатија се едни од клучните фактори за успех на банката. Со цел унапредување на услугата за клиентите, континуирано инвестираме во нашите кадри, организираме голем број на едукативни обуки и градиме систем на отворена комуникација во рамки на банката. Секој клиент го анализираме засебно и покрај квалитетна кредитна анализа, правиме и проценка на бизнис моделот на компанијата. За нас потребите на клиентите се приоритет при утврдување на понудата за соработка и не користиме однапред утврдени формули и алгоритми за проценка на бизнисите. Со секоја финансиска поддршка на овие бизниси придонесуваме за подобрување на вработеноста, конкурентноста и економската активност во Северна Македонија, а со тоа и целокупната економија во земјата.

Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×