Subway го напушта шефицата: затворија над 900 продажни места – ќе затворат уште 500
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Некогаш еден од најпопуларните синџири за брза храна во светот, Subway, се наоѓа во големи проблеми бидејќи одлучила да го напушти главната директорка на компанијата, Сузан Греко, која во Subway поминала цели 45 години.

Греко е сестра на покојниот соосновач на Subway, Фред ДеЛука.

Во тек на минатата година компанијата мораше да затвори дури 909 продажни места во САД, а годинава ќе затвори уште 500.

„Многу носители на франшизата сметаат дека во седиштето на компанијата недостасуваше силно водство, и оти менаџерскиот тим не беше во состојба да донесе вистинска одлука да го „сврти бродот“, изјавил за Business Insider еден носител на франшизата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×