„Тигар“ заминува во стечај
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Стопанскиот суд во Пирот започна постапка за испитување на исполнувањето на условите за отворање на стечајна постапка во АД “Тигар” од Пирот во согласност со претходно подготвениот план за реорганизација (UPPR).
tigar-pirot-2Рочиштето за стечајот на Тигар е закажано за 23 јули, а во рок од 15 дена, доверителите на Tigar можат да добијат увид во документите и да ги достават своите забелешки како на планот, така и на износот на побарувањата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×