Томислав Николиќ не е изненаден од одлуката на СНС за претседател на Србија да го кандидира Вучиќ
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Претседателот на Србија, Томислав Николиќ, пред новинари рече дека „не е изненаден“ од одлуката на претседателството на Српската напредна странка (СНС) да го предложи премиерот Александар Вучиќ за кандидат на претседателските избори во земјата.

Николиќ не сакаше да дава изјави за медиумите, но во од кратко одговори на прашањето – дали се откажал од кандидатурата, со: „Ќе се договориме“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×