Топ 10 Андроид уреди во перформансите
Објавено на од во hi-tech & business
На пазарот постојат различни уреди со Android оперативниот систем, со различен квалитет, спецификации и перформанси. Што е најдобро за секојдневна употреба?

Web страна Futuremark објави листа на најдобрите Андроид уреди во 2014 година, според резултатите, кои се предмет на споредба вооднос на различни задачи, како што се сурфање на интернет, видео, уредување на текстови и фотографии.

фотографии од уредите може да погледате тука…

Еве како изгледа листата што вклучува паметни телефони и таблети:

best-2014-pcmark-performance

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×