Трамп е најпопуларен кандидат за претседател меѓу Републиканците
Објавено на од во Политика

Американскиот милијардер Доналд Трамп, еден од кандидатите за претседател од Републиканската партија има најголема предност пред другите кандидати од оваа партија, покажуваат последните анкети во Америка, пренесуваат светските медиуми.

Анкетата спроведена од страна на CNN и ORC, Трамп води со 39%, додека сенаторот Тед Круз е на второ место со поддршка од 18%.

Споредено со анкетата од ноември, поддршката на Трампа се зголемила за два процентни поени, што покажува дека неговите бомбастични и контроверзни изјави не му нанеле штета на рејтингот.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×