Трамп најави офанзива – ќе троши два милиони долари неделно на реклами за кампањата
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Кандидатот за номинација на Републиканската партија за претседателските избори во САД, Доналд Трамп, вчера најави дека во 2016 година ќе потроши милиони долари за предизборни телевизиски реклами. Милијардерот сам си ја финансира кампањата, но досега не трошеше на телевизиско рекламирање.

„Ќе издвојувам минимум два милиони долари неделно, а можеби и повеќе“, изјави Трамп.

Веројатно неговите размислувања да го засили својот маркетинг се поттикнати од последните анкети според кои Трамп моментално има најголема поддршка од сите кандидати на Републиканската партија.

Поддршката на вториот на листата, Тед Круз, е за 18% помала од онаа на Трамп, па, следат сенаторот Марко Рубио и Бен Карсон.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×