Трамп: Одам во Давос за на светот да му кажам дека на Америка ѝ оди одлично
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој стигна во Швајцарија за на Светскиот економски форум во Давос да ја образложи својата агенда „Америка на прво место“, пред да тргне порача дека оди на Форумот за „на светот да му каже оти на Америка ѝ оди одлично“.

„Нашата економија се засилува, и со сето она што го правам ќе биде само подобра … Нашата земја конечно победува одново!“, наведе Трамп на Твитер пред да тргне од Белата куќа.

Американскиот претседател вечерва во Давос ќе приреди вечера за бизнис претставници, а утре ќе одржи говор пред политичките и бизнис лидерите.

Трамп е прв американски претседател на Светскиот економски форум од 2000 година наваму.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×