Трамп сe закани на Европа дека ќе и’ пушти неколку илјади терористи од ИД ако не си ги земе сама
Објавено на од во Политика
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД може да ги ослободат задржаните од нив терористи од ИД во Европа.
Pres. Donald Trump delivers remarks at the Face-to-Face With Our Future eventТоа според него, може да се случи ако државите од стариот континет не сакаат да ги прифатат назад.
„Држиме неколку илјади терористи од ИД и сакаме Европа да си ги земе. Ако не си ги земат, ние најверојатно ќе бидеме принудени да ги пуштиме во Европа“, изјави Трамп.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×