Трамп се заканува со граѓанска војна поради неговиот импичмент
Објавено на од во Политика
Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер предупреди дека неговиот импичмент би можел да предизвика втора граѓанска војна во САД, цитирајќи изјава од евангелистичкиот пастор Роберт Џефрис, кој оваа оценка ја изнесе во интервју за Фокс њуз.
трампЏефрис додаде дека земјата со импичмент на претседателот, би можела неповратно да биде скршена и никогаш да не закрепне.
Трамп во серија лути твитови напиша дека, како и секој американски државјанин, заслужува да се соочи со оној кој го обвинува, особено „затоа што свиркачот претставил совршен разговор со странски лидер на целосно неточен и измамнички начин“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×