Трамп во јуни во посета на Франција и на Велика Британија
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија ќе отпатуваат во Франција на 6 јуни, каде што првиот човек на САД ќе се сретне со францускиот претседател Емануел Макрон, соопшти денеска Белата куќа.
trumpТрамп во јуни ќе ја посети и Велика Британија, каде најверојатно ќе се сретне  со кралицата Елизабета во Бекингемската Палата.
Трамп ќе ја посети Велика Британија во првата недела од јуни, а се очекува Белата куќа наскоро да ги соопшти деталите на посетата.
Тоа ќе биде втора посета на Трамп на Велика Британија. При првата посета минатата година, во Лондон се одржаа големи протести против неговото доаѓање.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×