Цементарница Усје со раст на приходите од 32% и раст на профитот од 47% во првите три месеци годинава
Објавено на од во Компании
Компанијата Цементарница Усје објави дека во првите три месеци работела со вкупни приходи од 13,8 милиони евра, што е раст од 32% во споредба со истиот период минатата година.
Цементарница Усје
Приходите од продажба на компанијата, кои учествуваат со 97% во вкупните приходи на компанијата, се зголемени за 33%, при што продажбата на домашниот пазар е зголемена за 31%, додека приходите од продажба на странски пазари се зголемени за 38%.
Цементарница Усје во првите три месеци годинава работела со нето добивка од 2,26 милиони евра, што е зголемување за 47% во споредба со истиот период минатата година.
Компанијата Цементарница Усје е дел од грчката компанијта Titan.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×