Цените на нафтата паднаа за повеќе од 4,5%
Објавено на од во Економија
Цените на нафтата паднаа повеќе од 4,5% на најниско во последните седум месеци по порастот на залихите на сурова нафта во САД и стравувањата дека побарувачката би можела да се намали како резултат на трговскиот спор меѓу Вашингтон и Пекинг.
нафтаВо Лондон цената на суровата сума „Брент“ опадна за 2,71 американски долари или за 4,6%, на 56,23 долари за барел, што е најниска од почетокот на јануари.
Во Њујорк, цената на лесната сурова нафта е намалена за 2,54 долари, или за 4,7%, а сега изнесува 51,09 долари за барел.
Според американските власти, резервите на сурова нафта во САД се зголемени за 2,4 милиони барели.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×