Цените на нафтата повторно пораснаа
Објавено на од во Економија

Цените на нафтата на светскиот пазар се зголемија  минатата недела, петти пат по ред, достигнувајќи највисоки нивоа од ноември минатата година,како резултат на индикаторите од американската економија и либискиот конфликт.

Oil pipeline and pumping unit of the silhouetteНа пазарот во Лондон, цената по барел порасна за 2,8% на 70,34 долари минатата недела, додека продажбата по барел во САД порасна за 4,9% на 63,08 долари.

По скок од околу 30% во првиот квартал, цените на нафтата се зголемија во првата недела од вториот квартал, достигнувајќи највисоки нивоа од почетокот на ноември минатата година.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×