Црногорски бизнисмен најдобрите работници ги почестил со крстарење по Медитеранот
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Сопственикот на синџирот продавници за спортска опрема „Цакан спорт“ Радомир Новаковиќ Цакан почестил 14 од најдобрите работници во фирмата со крстарење на луксузен крузер.

Во организација на туристичката агенција “Allegra Montenegro” работниците ќе крстарат по западен Медитеран од 9 до 19 јануари.

„Ќе крстарат со крузерот Сплендид кој е најголем луксузен брод од флотата МСЦ. Тргнуваат од Џенова, а ќе ја посетат Барселона, Сицилија, Рим, Венеција и Милано“, изјави директорот на Allegra, Михаило Вукиќ.

Пред две години Новаковиќ ги награди четворицата најдобри работници со нови автомобили.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×