Турција обезбедува скоро 3,41 милијарда долари за проектот за автопатот Сараево-Белград
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Претседателот на босанското претседателство Милорад Додик го објави конечниот договор по состанокот со министрите.

turcija

Претставниците на Босна и Херцеговина конечно се согласија вчера на патот на автопатот кој го поврзува Сараево со Белград, објави агенцијата Анадолија.

Додик рече дека целиот проект ќе чини речиси 3,41 милијарда долари, а Турција е подготвена да ги обезбеди потребните средства, сметајќи го автопатот како мировен проект, објави БТА.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×