Uber купува 100.000 мерцедеси С класа
Објавено на од во hi-tech & business

На германскиот производител на луксузни автомобили Daimleru му стигна огромна нарачка од компанијата Uber (on-line платформа за такси превоз), пренесуваат светските медиуми.

Повикувајќи се на извори од компанијата, медиумите велат дека Uber испратил долгорочна нарачка од германската автомобилска компанија за купување на најмалку 100.000 возила Мерцедес од класата С.

Uber особено е заинтересиран за набавка на самоуправувачки автомобили, додавајќи дека се очекува дека овие возила ќе бидат достапни од 2020 година.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×