Убер почнува да нуди и камионски превоз, влегува на европскиот пазар од 500 милијарди евра
Објавено на од во Компании
По европското претставување во Холандија, Убер има намера да  започне со камионска услуги, Uber Freight, која наскоро ќе биде достапна и во Германија.
Uber-Freight-hed-796x419Со тоа компанијата се позиционира на европскиот пазар за транспорт на товар, „тежок“ 500 милијарди евра.
Според Ројтерс, кој ја пренесе информацијата за проширувањето наУбер,со целосното позиционирање на германскиот пазар, компанијата ќе се прошири и во другите европски земји.
“Камионскиот Убер” за прв пат беше лансиран во Америка, а во моментов услугите на компанијата се користи од превозници во 48 држави.
Новата услуга на компанијата прави повеќе од 125 милиони долари секој квартал. Како и со услугата за превоз на патници, Uber Truck Application ги поврзува превозниците со компании кои бараат транспорт на стоки.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×