УНИБанка со највисока каматна стапка до 4% за депозит „Детско штедење – Фикс Јуниор“
Објавено на од во Компании
Kаматата е фиксна и непроменлива и на тој начин нуди гарантирани и атрактивни приходи до истекот на рокот.
Unibanka detsko
УНИБанка АД Скопје, деновиве промовира уште еден депозитен продукт со висока каматна стапка. Депозитот е наменет за малолетни лица, односно деца до 18 годишна возраст.
Она што е најинтересно за “Детското штедење”, е високата каматна стапка што УНИБанка ја нуди за овој вид на депозит и тоа 4% за период од 5 години. Воедно, каматата е фиксна и непроменлива и на тој начин нуди гарантирани и атрактивни приходи до истекот на рокот.  “Детското штедење” на УНИБанка дава и можност за избор на најсоодветна рочност и валута, без ограничување во износот и бројот на дополнителните вложувања.
УНИБанка, на денот на штедењето 31-ви октомври, ќе организира “Ден на отворени врати” за  посети на ученици во своите експозитури а за сите нови млади штедачи подготви интересни подароци.
Основниот мотив од кој се води УНИБанка за креирање на ваквите услови на продуктот е развивњето на финансиската писменост на децата уште од мала возраст како и создавање навика да се инвестира во посигурна иднина на децата.
За повеќе информации: http://www.unibank.mk/categories/view/864

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×