„УНИБанка” со промотивен потрошувачки кредит со каматна стапка од 4,75%
Објавено на од во Компании
Ненаменски потрошувачки кредит до 1.200.000 денари, без жиранти, со каматна стапка од 4,75% за првите две години и 6,75% за останатиот период, со рок на отплата до 95 месеци. 
banka-uni
УНИБанка АД Скопје промовира уште подобри услови во програмата на кредитни продукти наменети за граѓаните.
Од 1–ви август,банката дополнително ја подобри понудата за своите потенцијални и постоечки клиенти. Сите нови корисници на ненаменскиот потрошувачки кредит имаат можност да подигнат кредит до 1.200.000 денари, без жирант, за кој ќе добијат моментално најниска годишна каматна стапкана пазарот од 4,75% фиксна за првите две години, 6,75% фиксна за останатиот период, со рок на отплата до 95 месеци.
Процедурата е брза и едноставна, односно барањата на клиентите се одобруваат во рок од 30 минути.
Со овој чекор значително за клиентот ќе се олесни плаќањето на непредвидените трошоци, затворањето на постоечките финансиски обврски, или пак едноставно би се задоволила потребата од готови пари.
За корисниците на овој кредитен продукт банката нуди бесплатно мобилно банкарство и дебитна картичка.
За повеќе информации: http://www.unibank.mk/

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×